Niesamowity comeback Zawiszy w rundzie wstępnej Pucharu Polski !

Po reorganizacyjnej relegacji z klasy A (czy aby na pewno?) zespół Zawiszy Garbów w rundzie wstępnej okręgowej edycji Pucharu Polski pokazał, że utrzymuje się przy życiu i wygrał 4:2 z KS-em Nasutów, odwracając losy meczu w dość niecodziennych okolicznościach.

Po nie najlepszym - lekko mówiąc - początku, Zawisza musiał gonić wynik w osłabieniu. Bodajże w drugiej minucie czerwoną kartką za zagranie ręką ukarany został Piotr Skowronek. Rywale wykorzystali rzut karny, a po chwili jeszcze podwyższyli prowadzenie. Zawisza otrząsnął się i wkrótce zdobył bramkę kontaktową, której autorem był Paweł Dąbrowski.

W drugiej połowie Zawisza dążył do zmiany rezultatu, lecz na przeszkodzie stanęła kolejna czerwona kartka, którą w tym przypadku dostał Patryk Celing. Nie podłamało to Zawiszy i w końcówce regulaminowego czasu gry Daniel Pacholik doprowadził do wyrównania.

Obydwie ekipy do dogrywki przystąpiły w jeszcze skromniejszym zestawieniu kadrowym, bowiem kolejne czerwone ujrzeli zawodnik z Nasutowa i z naszej strony Konrad Chabros. Grając w ośmiu przeciw dziesięciu, Zawisza konsekwentnie realizował założenia, tuszując przewagę liczebną przeciwników. Pod koniec pierwszej części dogrywki, Paweł Dąbrowski wygrał pojedynek na skrzydle i uderzona przez niego piłka odbiła się od obrońcy Nasutowa i wpadła do siatki ku uciesze garbowskiej publiczności. W ostatniej fazie meczu dzieła zniszczenia z zimną krwią dokonał nasz nowy zawodnik Mateusz Hinz, który wcześniej asystował również przy jednej z bramek.

Z przebiegu całego meczu i całej jego otoczki jedynie szkoda, że z racji gwizdka końcowego nie doszło ostatecznie do zasygnalizowanej już przez asystenta zmiany, w wyniku której na boisku miał zameldować się jako zawodnik z pola nasz nominalny bramkarz, 59-letni Ryszard Zielonka. Mimo wszystko, należy odnotować zachowanie garbowskich kibiców, którzy z ogromnym entuzjazmem pragnęli przywitać na boisku najstarszego zawodnika Zawiszy. Swoim spontanicznym zachowaniem sympatycy Zawiszy pokazali dla Szanownego Pana Ryszarda szacunek, na który zapracował sobie przez kilkadziesiąt lat funkcjonowania w klubie, zarówno w lepszych jak i w tych gorszych chwilach.

23.07.2017 r., godz. 17:30, Garbów
Zawisza Garbów - KS Nasutów 4:2 pd.
Bramki dla Zawiszy: P. Dąbrowski, D. Pacholik, gol samobójczy, M. Hinz.
Skład: K. Kasica - K. Dec, S. Kanadys, D. Pacholik, J. Adamczyk - M. Hinz, P. Skowronek - P. Dąbrowski, A. Kamiński (Konrad Chabros), R. Dados (Karol Chabros) - A. Jędrejek (P. Celing).
Żółte kartki: S. Kanadys, D. Pacholik.
Czerwone kartki: P. Skowronek, P. Celing, Ko. Chabros.